У законопроєкті про бурштин мають бути враховані інтереси місцевих громад, – Констанкевич


Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт №2240 щодо урегулювання питання видобутку бурштину. «Депутатська група «За майбутнє», зокрема нардепи від Волині, вважає, що цей законопроєкт є вкрай важливим та актуальним.

Про це йдеться на сайті нардепа Ірини Констанкевич.

«Ми як депутати, які представляють Волинь, зацікавлені у тому, щоб питання незаконного видобутку бурштину були врегульовані. Але разом з тим хочу зазначити, що у цьому законопроєкті відсутні норми, які би узгоджували процедури видобутку із органами місцевого самоврядуванням, зокрема і, враховуючи, нинішні процеси децентралізації. Тому група «За майбутнє» подаватиме свої правки до другого читання цього законопроєкту», – зауважила у своєму виступі у парламенті народний депутат Ірина Констанкевич.

Нагадаємо, що легалізувати видобуток бурштину в Україні намагаються ще з 2006-го року. На Волині з ініціативи ексголови Волинської облради, а нині народного депутата, члена депутатської групи «За майбутнє» Ігоря Палиці вже були зроблені перші кроки у цьому напрямку – створили комунальне підприємство «Волиньприродресурс». Однак через перепони з боку колишньої влади із вказівки експрезидента Порошенка, його повноцінну роботу так і не вдалося запустити. «Волиньприродресурс» ще два роки тому отримало ліцензії на видобуток бурштину і міді, проте його роботу блокували фіктивними кримінальними справами. За даними Державного агентства лісових ресурсів України, у лісах, які координують Київське, Волинське, Житомирське та Рівненське обласні управління лісового та мисливського господарства, пошкоджено понад 6 тисяч гектарів землі через незаконний видобуток бурштину.

Джерело статті: “https://www.volynnews.com/news/all/u-zakonoproyekti-pro-burshtyn-maiut-buty-vrakhovani-interesy-mistsevykh-hr/” Об этом сообщает t-v.in.ua со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя